از بررسی معماری ساختمان‌ها در گذشته می‌توان فهمید که در گذشته توان ساخت ساختمان‌های بلند وچود داشته‌است ولی شاید دلیل اینکه چرا این کار چندان رواج نداشته، وجود پله‌های بسیار بوده‌باشد. این مشکل همچنان پابرجا بود تا اینکه یک مکانیک آمریکایی به نام الیشا اوتیس ایمنی را در بالابر با به کارگیری چرخی ضامن‌دار که در صورت پاره‌شدن طناب، اندکی پس از سقوط بالابر را متوقف می‌کرد، فراهم کرد. این اختراع که در سال ۱۸۵۴ در نمایشگاهی در نیویورک پرده‌برداری شد، مقدمه‌ای برای کاربرد گستردهٔ بالابر بود.[۲] ناصرالدین شاه در سفرنامه فرنگ خویش در تعریف و توصیف آسانسور می‌گوید: رفتیم به مریض‌خانه سنت توماس ... از مرتبه‌های زیر اسبابی دارند که ناخوش را روی تخت گذاشته از توی اطاق زیر می‌کشند به مرتبه بالا می‌برند. بسیار تماشا داشت که ناخوش حرکت نکند.[۳]

در حال حاضر یکی از مشکلات ساختمانهای بزرگ کافی نبودن فضای در نظر گرفته شده برای آسانسور است. این امر یعنی پیش‌بینی و منظور نمودن فضای کافی با محاسبه تعداد ظرفیت و سرعت مناسب آسانسورها باتوجه به ارتفاع و جمعیت ساکن و کاربری ساختمان باید در ابتدای کار یعنی در زمان طراحی ساختمانها مد نظر قرار گیرد؛ وگرنه پس از اجرای ساختمان معمولاً افزایش فضای چاه آسانسور بسیار مشکل و در اکثر موارد غیر ممکن است.

آسانسور وسیله‌ای است الکترومکانیکی، در ابتدای اختراع آسانسور به شکل امروزی، بیشتر قطعات و لوازم آسانسورها مکانیکی و الکتریکی بود ولی با پیشرفت علوم در حوزه الکترونیک و نیمه‌هادیها و همچنین ورود حوزه علوم هوش مصنوعی به صنعت این وسیله نیز تکامل یافت و به عنوان یک وسیله کاملاً کاربردی با حوزه سطح دسترسی کاملاً گسترده در بین جوامع شهری قرار گرفت. در طراحی آسانسور علومی همچون مکانیک، برق و الکترونیک، معماری و صنایع مورد استفاده‌است. به همین علت هیچگاه یک متخصص به تنهایی قادر نخواهد بود که یک آسانسور را به تنهایی و با تکیه بر یکی از شاخه‌های علوم طراحی نماید. تا قبل از دهه ۱۹۹۰، عمده اموزش‌ها در این صنعت بصورت اموزش‌های محدود و استاد و شاگردی و صرفاً در کارخانه‌های بزرگ آسانسورسازی معمول بود. به همین سبب آموزش در این صنعت محدود و پنهان بود. برای اولین بار در سال ۱۹۹۵ میلادی اتحادیه آسانسور و پله برقی انگلستان (LEIA) با همکاری پروفسور یانوفسکی و پروفسور جینا بارنی اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت ماژولاری در انگلستان نمود که بیشتر مورد استفاده نصابان و متخصین این کشور بود. در ادامه این اتحادیه با همکاری دانشگاه نورث همپتون انگلستان دوره‌های دانشگاهی این رشته را در مقطع کاردانی و کارشناسی آغاز نمود. اولین دوره این مقاطع در سال ۱۹۹۸ در نورث همپتون انگلستان با هدایت جانات آدامز، برایان واتز، استفان کازمارسیزیک که از اعضای هیئت علمی دانشکده مهندسی مکانیک و علوم کاربردی بودند آغاز شد. از سال ۲۰۰۰ به بعد مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی تحت عنوان elevator and escalator engineering آغاز گشت.

.

آینده صنعت بالابر و آسانسور

در خصوص آینده بالابرها و آسانسورها نمی توان نظر قطعی صادر نمود، زیرا هرگونه دستیابی به پیشرفت در این زمینه تنها به گستره تفکر و محدودیت های صنعتی و رشد تکنولوژی انسانی وابسته می باشد. دورنمای کلی که بر اساس آخرین دست آوردها قابل فرض می باشد استفاده از تکنولوژی های ذیل می باشد:

در آینده نزدیک می توان انتظار تغییرات ذیل را در زمینه تکنولوژی بکار رفته در آسانسورها را داشت :

1- افزایش سرعت آسانسورها

2- حذف سیم بکسل ( ارائه جایگزین برای آن )

3- کاهش ابعاد اشغال شده توسط متعلقات آسانسور

4- افزایش استفاده از آسانسورهای بدون موتورخانه

5- ارتقای سیستم های مدیریت ترافیک مسافرین

افزایش سرعت آسانسورها

کمپانی های ژاپنی از قبیل توشیبا، میتسوبیشی و هیتاچی رقابت سختی جهت دستیابی به رکورد سرعت آسانسورها دارند. برندهای یاد شده در تلاش هستند تا به تکنولوژی های برتری در زمینه صنعت آسانسور برسند تا بتوانند به سرعت های بیش از 83/16 متر بر ثانیه برسند. در حال حاضر آسانسورهای برج های بلند، سرعتی بین 5/1 الی 5 متر بر ثانیه را دارا بوده و این سرعت در برج های مخابراتی به 5 الی 10 متر بر ثانیه می رسد. طیق رکورد ثبت شده گینس برج تایپه در تایوان با ارتفاع 509 متر و 101 از برند توشیبا بوده و سرعت آن بالغ بر 83/16 متر بر ثانیه می باشد. برج خلیفه دبی نیز با ارتفاع 828 متر دارای رکورد بیشترین تراول آسانسور با بیش از 504 متر می باشد. سرعت آسانسورهای برج خلیفه دبی 7/11 متر بر ثانیه می باشد. لازم به ذکر است شرکت میتسوبیشی نیز مدعی نصب آسانسور با سرعت 18 متر بر ثانیه در برج شانگهای چین می باشد. برج های یاد شده که طبق پیش بینی ها در سال 2014 عملیات اجرایی آن به پایان خواهد رسید، دارای 632 متر ارتفاع می باشد. بدیهی است رکورد یاد شده پس از اتمام ساخت برج مذکور و ثبت آن در گینس قابل استناد خواهد بود.

 

 

جایگزینی سیم بکسل ها

امروزه تمایل بیشتری به استفاده از بلت بجای سیم بکسل وجود دارد. استفاده بلت دارای مزایای بسیاری از قبیل موارد ذیل می باشد:

1- برطرف شدن مشکل سائیدگی فلکه

2- برطرف شدن مشکل استهلاک و یا پارگی سیم بکسل

3- عدم نیاز به روغن کاری

4- ایجاد حرکت نرم و آرام تر

5- کاهش مفید ابعاد چاه آسانسور

6- کاهش فضای موتورخانه بدلیل کاهش قطر فلکه

7- ایمنی بیشتر سرویس کاران

8- کاهش مصرف برق تا 50%

9- دوام بیشتر بلت نسبت به سیم بکسل

بلت که بصورت مجموعه ای از سیم های فولادی پوشیده شده از پلی اورتان و سایر ترکیبات بوده که در ابتدا توسط شرکت اوتیس ثبت اختراع شده و جایگزین سیم بکسل گردیده است. بدلیل مزیت های بسیار تکنولوژی بلت کمپانی های شیندلر و کنه نیز نسبت به ساخت بلت اختصاصی خود اقدام نموده و امروزه از آن در محصولات خود استفاده می نمایند.

 

 

 

کاهش ابعاد اشغال شده توسط متعلقات آسانسور

امروزه تمام تلاش تولیدکنندگان معطوف به کاستن از فضای اشغال شده توسط متعلقات آسانسور بوده و تمام برندها سعی می نمایند تا نسبت به این امر که منجر به طراحی مفید تر فضاهای معماری می باشد اقدام نمایند.

افزایش استفاده از آسانسورهای بدون موتورخانه

در آسانسور بدون موتورخانه یا Machine Room Less (MRL) بجای استفاده از شاسی فولادی سنگین پرحجم در موتورخانه آسانسور بر روی سازه بتونی سقف چاه، با توجه به تغییر تکنولوژی امکان کاهش ابعاد موتور مقدور گردیده لذا موتور در انتهای ریل آسانسور در بالاترین نقطه چاه نصب می گردد. اما بارزترین مورد در استفاده آسانسورهای بدون موتورخانه مربوط به آسانسورهای هیدرولیکی است که اصلا نیازی به موتورخانه ندارند.

برخی از مزایای آسانسورهای بدون موتورخانه :

- عدم اشغال فضایی جهت موتورخانه

- نصب و راه اندازی سریع

- کم حجم بودن قطعات و لوازم

- کاهش هزینه های ساخت و ساز ساختمان

- سهولت سرویس و نگهداری

 

 

 

 

 

لازم به ذکر است در بالابرها و آسانسورهای هیدرولیکی فقط از زنجیر یا سیم بکسل استفاده می شود ولی با این حال هیچ نیازی به موتورخانه نیست. علاوه بر این در آسانسورهای هیدرولیکی به دلیل استفاده از جک و پاور هیدرولیکی به هیچ وجه امکان سقوط وجود ندارد و حتی در صورت پاره شدن زنجیر یا سیم بکسل، بالابر به آهستگی به سمت پایین می آید.

 

 

ارتقای سیستم مدیریت ترافیک مسافرین

برای استفاده بهینه از آسانسور و بالابر و صرفه جویی در وقت و کاهش انرژی برق مصرفی، شرکت شیندلر نسبت به طراحی سیستم مدیریت آسانسور اقدام نموده که ضمن کاهش زمان انتظار رسیدن کابین و جلوگیری از تجمع مسافرین پشت درب طبقه، مسافرین قبل از رسیدن به درب آسانسور، از طریق پایانه های مستقر در لابی ها و ورودی ها از طریق کارت ویژه به سیستم متصل شده و سیستم یاد شده مناسبترین بالابر را معرفی می نماید. مکانیزم یاد شده با حذف حرکت اضافی آسانسورها، ضمن کاهش زمان انتظار، عمر قطعات را افزایش داده و در مصرف انرژی صرفه جویی می نماید. از مزایای سیستم های مدیریت ترافیک بالابرها می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

- کاهش زمان انتظار

- انتقال سریعتر مسافر

- استهلاک کمتر

- کاهش مصرف انرژی

در دورنمای صنعت آسانسور می توان مواردی را پیش بینی نمود که در صورت مقرون به صرفه بودن آن و نیز دستیابی به تکنولوژی های برتر می تواند قابل دسترس باشد، عبارتند از :

- آسانسورهای مغناطیسی

- آسانسورهای با کابین مدور

- آسانسور با محورهای حرکتی نامتعارف

بالابر و آسانسورهای مغناطیسی

در آسانسورهای مغناطیسی با حذف کامل موتور آسانسورهای سنتی پدیده ای جدید در حال شکل گیری است. با طراحی و استفاده ترکیبی از آهنرباهای دائمی و الکترومگنت ها، تعلیق آسانسور بدون تماس با ریل به اجرا درخواهد آمد، این حرکت شبیه حرکت قطارهای مغناطیسی می باشد که بسیار نرم و بی صدا است، هرچند بالابر مغناطیسی در مرحله آزمایش و تست است اما دیری نخواهد گذشت که این پدیده هم مانند دیگر موضوعات شگفتی ساز قدم به میدان گذاشته و باعث حیرت و خوشحالی دوستداران و استفاده کنندگان آسانسور گردد.

 

 

بالابر با مسیر دوار

طرح هایی جهت راه اندازی آسانسورهای پانوراما، در فضای باز به مانند آنچه در شهربازی وجود دارد ارائه شده است. مسیر طی شده آسانسور یاد شده از خارج ساختمان خواهد بود.

 

 

بالابر با محورهای حرکتی نامتعارف

بالابرهایی که امروزه استفاده می گردند بصورت عمودی جابه جا می شوند. محققین در حال بررسی مکانیزم هایی هستند تا بتوان آسانسورهایی با محورهای حرکتی نامتعارف را تولید نمایند. بعنوان مثال بالابر مسیری را بصورت عمودی طی می نماید سپس بخشی را بصورت افقی حرکت نموده و مجددا بصورت عمودی مسافر را به بالاترین نقطه برج هدایت می نماید. تصور کنید آسانسوری که بصورت مورب حرکت می نماید و ...

 

و در نهایت

بررسی بازار فعلی بالابر هیدرولیک و آسانسور کششی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا

 محصولات جدید آسان روان شایان با گارانتی معقول و قابلیت های بیشتر اکنون جهت سفارش اینترنتی موجود است. شما میتوانید انواع آسانسور از قبیل مسکونی , تجاری , بیمارستانی , آسانسور خودرو و... را از برند های نام آشنای تولید کننده ایرانی , ترک , چینی , آلمانی , آمریکایی , کانادایی , بلژیکی , نروژی , ایتالیایی در سایت ما پیدا کرده و با قیمت های مستقیم و بدون واسطه آنها را خریداری کنید و خیال خود را برای سالهای متوالی راحت نمایید. 

 

آسانسور مسکونی

سری آسانسور های مسکونی با ظرفیت های 4 تا 16 نفره و با کابین های خوش طرح و  زیبا در دو پلان داخلی و خارجی بفروش میرسند .

این محصولات برای برج های مسکونی تنوع کابین بسیار بالاتری دارند و میتوانید آنها را بصورت سفارشی و اختصاصی سفارش دهید تا کابین اختصاصی برای برج مسکونی شما طراحی و ساخته شود.

 

انواع آسانسور های بیمارستانی

با کابین و اتاقک های بسیار ویژه و خاص انواع آسانسور بیمارستانی را با ظرفیت های متنوع , ایمنی بسیار بالا , قیمت های مناسب و قابلیت سفارش طراحی اختصاصی کابین آسانسور بیمارستانی را میتوانید بصورت اینترنتی همین الان سفارش خود را ثبت کنید.

 

انواع بالابر و آسانسور های خودرو بر و حمل تجهیزات و بار

تردیدی نداشته باشید که اندک شرکت هایی را میتوانید در کشور پیدا کنید که میتوانند خدمات مناسب و قابل قبولی را در زمینه نصب و راه اندازی انواع آسانسور خودرو بر , حمل بار و آسانسور های با ظرفیت بالا بتوانند ارائه کنند .

شما میتوانید با تکبه بر سوابق کاری ما بهترین نوع این محصولات را فقط و تنها فقط در وب سایت ما پیدا کرده و خریداری نمایید .

 

درباره ما

شرکت مهندسی پله برقی و آسانسور آسان روان شایان عضو رسمی سندیکای آسانسور و پله برقی ایراندارای پروانه طراحی و مونتاژ از وزارت صنایع و معادن ایران

یک سال و ده ماه خدمات پس از فروش

آدرس:اشرفی اصفهانی ، بالاتر از تیراژه،کوچه خان بابایی،پلاک8،واحد13

نظرسنجی

نظر شما در مورد خدمات آسان روان شایان چیست؟

آمار بازدیدکنندگان

مجموع بازدید کنندگان
25
صفحات بازدید شده
1434
صفحات بازدید شده امروز
0
بازدید کنندگان امروز
بازدید هفته گذشته
بدون اطلاعات
بازدید کنندگان هفته گذشته
بدون اطلاعات

خبرنامه

با اشتراک در خبرنامه از آخرین اخبار و اطلاعیه های سایت ما با خبر شوید.

تمامی حقوق این سایت محفوظ می باشد.